Receiver drier Scania P / G / R series
Receiver drier Scania P / G / R series
SKU:DR-0049
Regular price
€41,20
Regular price
Sale price
€41,20
Unit price
per
Price excludes vat
8 in stock
Couldn't load pickup availability
Product Description
| Type: | Receiver drier |
|---|---|
| Brand: | Scania |
| Ø Diameter: | 98 cm |
| Overall height: | 171 cm |
| Inlet Size: | 8.5 mm |
| Inlet Type: | Pad |
| Outlet Size: | 8.5 mm |
| Outlet Type: | Stem |
| Port: | |
| Notes: | sold in singles |
Applications
- Trucks
- G 1 Series 2007-2019
- G230, G280, G310, G340, G360, G380, G400, G410, G420, G440, G450, G470, G480, G490
- P 1 Series 2009-2019
- P230, P250, P260, P270, P280, P300, P310, P320, P340, P360, P370, P380, P400, P410, P420, P450, P550
- R 1 Series 2004-2019
- R230, R270, R310, R340, R360, R380, R400, R410, R420, R440, R450, R470, R480, R490, R500, R520, R560, R580, R620, R730
133545, 1772730, 31-0043, 223A54, 60652409, 1211736, 13.2374, 137.50099, CV804-1197
