Receiver drier CNH Case, New Holland
Receiver drier CNH Case, New Holland
SKU:DR-0008
Regular price
€67,00
Regular price
Sale price
€67,00
Unit price
per
Price excludes vat
2 in stock
Couldn't load pickup availability
Product Description
| Type: | Receiver drier |
|---|---|
| Brand: | Case |
| Ø Diameter: | 75 cm |
| Overall height: | 228 cm |
| Inlet Size: | 6mm |
| Inlet Type: | Pad mount |
| Outlet Size: | 6mm |
| Outlet Type: | Pad mount |
| Switch port: | 2x Female |
| Notes: | sold in singles |
Applications
- Case construction
-
CX excavators:
- CX130, CX160, CX180, CX210, CX220, CX230, CX240, CX250, CX260, CX290, CX300, CX350
- New Holland construction
-
E excavators:
- E115SR, E805
KHR3751, 167528A1, 72203909, 221A89, 803-450, 2700-72165C
