Receiver drier
Receiver drier
SKU:DR-0008
Regular price
€67,00
Regular price
Sale price
€67,00
Unit price
per
Price excludes vat
2 in stock
Couldn't load pickup availability
Product Description
| Type: | Receiver drier |
|---|---|
| Brand: | Various |
| Ø Diameter: | 75 cm |
| Overall height: | 228 cm |
| Inlet Size: | 6mm |
| Inlet Type: | Pad mount |
| Outlet Size: | 6mm |
| Outlet Type: | Pad mount |
| Switch port: | 2x Female |
| Notes: | sold in singles |
Applications
- Caterpillar
-
300 excavators:
- 311, 312, 315, 320, 325, 330, 345, 365
- Hitachi
-
EX excavators:
- EX200-3
- EX75-5, EX100-5, EX120-5, EX130-5, EX135-5, EX140-5, EX150-5, EX200-5, EX210-5
- Kobelco
-
SK excavators:
- SK30, SK80, SK130, SK135, SK140, SK160, SK200, SK210, SK235, SK250, SK290, SK330, SK350, SK480, SK850
- Komatsu
-
HM dumpers:
- HM250-2, HM300-2, HM350-2, HM400-2
- Link-Belt
-
LK excavators:
- 130LX, 210LX, 240LX, 330LX, 460LX, 800LX
113-3497, 105-9408, 1059408, 124-4055, 1133497, 1244055, 4358565, A4W00615, YN54S0041P1, LQ54S00005P1, YT54S00002P1, YN96V00014F1, LL08U0101, LC96V00001F1, GB96V00001P1, 56D-07-21150, H31501, 56D0721150, 51440A1190
